Logotip

Dins la Fira del Formatge Artesà de Lladó es realitzarà el CONCURS DE FORMATGES ARTESANS amb l'objectiu de col·laborar en la difusió i potenciar el sector Formatger Català.

Els visitants tindran l'oportunitat de comprar directament els Formatges Premiats a les parades de la Fira.


Patrocinadors

Guanyadors 2018

Durs de Cabra

1r Premi - ESQUIROL Formatges Cuirols
2n Premi - L'AVENVC Formatgeria Mas Rovira
3r Premi - BLAU DE CABRA Formatges de Muntanyola

Cabres Toves i Àcides

1r Premi - RODONET DE CABRA Formatges Artefor
2n Premi - CARBONERA Formatges Cuirols
3r Premi - BLANCH DE TÒRREC Formatgeria Tòrrec

Vaca

1r Premi - BLAU DE JOGLAR Formatgeria Reixagó
2n Premi - VACA DE PASTURA Ubach Formatges
3r Premi - FRAGUA Formatges de l'Abadessa

Ovella

1r Premi - COFAT La Xiquella
2n Premi - MARÍ Mas Marcè
3r Premi - RODONET D'OVELLA Formatges Artefor

*El Concurs està destinat exclusivament als Formatgers participants a la Fira.

Es dividirà en 4 categories:

  1. Formatges de Vaca
  2. Formatges d’Ovella
  3. Formatges Durs de Cabra, quallada enzimàtica
  4. Formatges de Cabres toves i àcides, quallades mixtes o àcides

En cada categoria es donaran el premis Or, Plata i Bronze.

*REGLAMENT DEL CONCURS

Diploma

Jurat del concurs


Aquesta serà la composició del jurat del tast del concurs de la Fira del Formatge de Lladó 2018. Els encarregats de definir els guanyadors d'aquest certamen que, enguany, quedarà dividit en quatre taules de tastadors en les categories de Vaca, Ovella, Durs de Cabra i Cabres toves i àcides.

El tast dels formatges estarà coordinat per l'Artur Sagués, propietari del restaurant Cap i Pota i persona vinculada al món del formatge des de fa 40 anys.

Esperem que gaudiu de l’esdeveniment!!

Guanyadors 2017

Dur de Cabra

1r Premi - Veciana Madurat
2n Premi - Mas Rovira (Formatgeria Mas Rovira)
3r Premi - Blau de Muntanyola (Formatges de Muntanyola)

Tou de Cabra

1r Premi - Lo Turp (Formatges L'Oliva)
2n Premi - Lo Cendrat (Formatges L'Oliva)
3r Premi - Veciana Tou

Vaca

1r Premi - Baldat (Formatges La Balda)
2n Premi - Kuadrat (Tros de Sort)
3r Premi - Fermió (Formatges La Balda)

Ovella

1r Premi - D’Arnau – Formatgeria Camps
2n Premi - Forcat (Formatges Artefor)
3r Premi - Marí (Mas Marcè i Làctics Peralada)


Guanyadors 2016

Categoria Cabra

1r Premi - Formatges de Muntanyola (Voll Reserva)
2n Premi - Mas el Garet (Madurat)
3r Premi - Formatgeria del Montseny (Can Gorgs) (Petit Montseny)

Categoria Ovella

1r Premi - Formatgeria Can Pujol (El Ros)
2n Premi - Formatgeria Valette (Pui Blanc)
3r Premi - Formatgeria Marvall (Gran Reserva)

Categoria Vaca

1r Premi - Formatgeria Reixagó (Reserva Madurat)
2n Premi - Formatgeria Mas Rovira (Madurat)
3r Premi - Formatgeria Reixagó (Tou del Lluçanés)

CONTACTE | LA COMISSIÓ | SITUACIÓ